Inginer Electro/Automatizari

Location: Beclean

1 post | 0 aplicanți

CANDIDATUL IDEAL
Absolvent de studii superioare tehnice;
Experienta in intretinere si depanare utilaje de productie prevazute cu elemente de automatizare (PLC);
Experienta relevanta legata de:
· Automatizari utilaje de productie
· Senzori, traductori analogici
· Actuatori electrici, electro-pneumatici
· Regulatoare de proces
· PLC-uri (Siemens S5, S7, Omron, etc)
· Software – parametrizare, configurare, depanare echipamente
· Motoare CC si CA - comanda si control
· Variatoare pentru motoare de curent continuu
· Variatoare pentru motoare de curent alternativ, convertizoare de frecventa
Abilitati de comunicare si coordonare;
Cunostinte de limba engleza;
Permis de conducere categoria B.

DESCRIEREA JOBULUI
Responsabilitati:
· Conduce departamentul de intretinere electrica (mentenanta de interventie si mentenanta preventiva);
· Coordoneaza si planifica resursele umane necesare asigurarii din punct de vedere tehnic a functionarii utilajelor de productie si a altor echipamente electrice;
· Gestioneaza eficient a stocul de materiale si piese de schimb;

DESCRIEREA COMPANIEI
Dan Steel Group Beclean, cel mai mare producator roman de sarma si produse din sarma. Cu peste 600 angajati, compania este intr-o continua dezvoltare, atat din punctul de vedere al diversificarii productiei cat si a investitiilor in utilaje si echipamente de productie de ultima generatie.

*Fisiere acceptate: .PDF .DOC .DOCX .ODT

captcha
Nu este viziblil?